piątek, 31 lipca 2015

#8 - Strony

Cześć :) Zawiesiłam tego bloga jakoś rok temu z powodu braku czasu. Teraz chcę to naprawić, dlatego wznawiam jego działanie. Będę się starała zamieszczać przynajmniej JEDNĄ notkę w tygodniu (w określony dzień i godzinę, ale to jeszcze ustalę). Mam nadzieję, że jeszcze ktoś będzie tutaj zaglądał i korzystał z moich porad :)

Dziś przychodzę do was z postem na temat stron (inaczej zakładek) na blogu. Strony bardzo ułatwiają korzystanie z bloga oraz dodają mu ładnego wyglądu. W zakładkach możemy umieścić co tylko chcemy. Na blogach z opowiadaniami są to najczęściej zakładki pt. ''Rozdziały'', ''Bohaterowie'', ''Prolog'' itp. A więc, jak je dodać?


1. Wchodzimy w ''Projekt'' naszego bloga i klikamy ''Strony'' na prawym boku:
2. Gdy już znajdziesz się w ''Stronach'', kliknij ''Nowa strona'':
3. Później wystarczy, że uzupełnisz nową stronę potrzebnymi ''rzeczami''.  Na sam koniec pamiętaj aby nacisnąć pomarańczowy przycisk ''Opublikuj'':
4. Wyjdź z powrotem do ''Przeglądu'' i naciśnij ''Układ'':
5. Kiedy znajdziesz się w ''Układzie'', wejdź w gadżet ''Strony'':
6. Otworzy nam się takie okienko, w którym możemy (nie musimy) zmienić tytuł gadżetu (najczęściej używane tytuły to ''Strony'' lub ''Menu''):7. Teraz wyświetlają nam się strony jakie utworzyliśmy. Aby były widoczne trzeba nacisnąć okienko obok ich nazwy. Musi pokazać się taki ptaszek:8. Istnieje jeszcze opcja aby dodać zakładkę, po której naciśnięciu zostaniemy przeniesieni na zupełnie inny blog, stronę, portal itp.:9. Gdy otworzy nam się kolejne okno, aby dodać stronę jako link zewnętrzny uzupełniamy tytuł tej strony oraz wklejamy link do jakiego mamy się przenosić po naciśnięciu na nazwę. Link może być z facebooka, youtube, inne bloga lub skąd tylko chcecie.
Po wszystkim pamiętajcie nacisnąć pomarańczowy przycisk ''Zapisz link''!:10. Teraz po prostu zapiszcie ''Strony'':11. A teraz zapiszcie cały ''Układ'':12. I gotowe. Oto wasze strony (zakładki) :)

_______________________________________________________________

To koniec tej notki :) Bardzo prosiłabym was o komentarze, bo chcę wiedzieć czy ktoś w ogóle tu zagląda, czy to co pokazuję jest przydatne i czy prezentuje te instrukcje w jasny i czytelny sposób.

Chciałabym również pomóc początkującym blogerką lub tym, które nie bardzo znają się na bloggerze albo po prostu nie chce im się dochodzić do pewnych ''odkryć''. Jeśli możecie to proszę, polećcie mojego bloga komuś xx

Piszcie w komentarzach o czym chcecie post za tydzień!

Jeśli chcecie poczytać moją bloggerową twórczość to zapraszam tu -> FANFICTION

PS: CHĘTNIE PRZYJMUJĘ WSPÓŁPRACĘ Z INNYMI BLOGAMI! WIĘCEJ INFORMACJI W ZAKŁADCE ''Współpraca''.

To tyle. Do następnego tygodnia xx

2 komentarze:

  1. Ja tu jestem!
    Piszesz wszystko prosto i na temat ;D
    Mogła byś napisać post o tym jak się wstawia czat?

    OdpowiedzUsuń
  2. Acha, czyli tak to wygląda. Spodziewałem się czegoś innego, a tu takie pozytywne zaskoczenie.

    OdpowiedzUsuń