piątek, 25 lipca 2014

#7 - Linki

Hej :)
Postanowiłam napisać tego posta już dzisiaj, ponieważ jedna dziewczyna mnie o to prosiła.

Więc, o co chodzi z linkami? Chodzi o to, że możecie zrobić tak, aby wyświetlał się pewien napis, a po jego naciśnięciu, przenosił nas na ustawioną stronę. Może nie napisałam tego poprawnie, ale instrukcja chyba wszystko wyjaśni.

1. Wchodzimy w projekt bloga i wciskamy ''Układ''2. W układzie wciskamy ''Dodaj gadżet''4. Wyskakuje nam okienko z gadżetami i szukamy takiego z napisem ''Tekst''5. Gdy to wciśniemy, wyskakuje nam gadżet i wolne pola, które musimy uzupełnić.6. Teraz otwieramy nową stronę internetową i szukamy adresu bloga, strony lub czegoś innego, co chcemy zamieścić na blogu.
7. Po wpisanym adresie, wskoczy nam taki blog lub strona jaki wpisaliśmy w wyszukiwarce, więc kopiujemy ten adres.8. Później znów wracamy na kartę z naszym blogiem i okienkiem z gadżetem, gdzie zaznaczamy tekst jaki chcemy przekształcić w link.9. Wciskamy ten znaczek:10. Otwiera nam się kolejne okienko i tutaj wklejamy wcześniej skopiowany adres, a następnie wciskamy ''Ok''.11. Kiedy widać, że mamy zaznaczony kolorem wyraz, który przekształcony jest w link, klikamy ''Zapisz''.12. Gdy zniknęły nam wszystkie okienka, wciskamy ''Zapisz rozmieszczenie''.13. Wszystko jest już gotowe:Teraz gdy klikniemy na ten zaznaczony wyraz, przeniesiemy się na stronę jaką wcześniej ustawiliśmy.
Takie ustawienie można zastosować w tym gadżecie oraz w poście :)

Sądzę, że jakoś wam pomogłam, więc do następnej notki xX

Następna notka będzie prawdopodobnie o stronach (zakładkach) na blogu!

3 komentarze:

 1. Bardzo Ci dziękuje za pomoc :-)
  Lou.xx

  OdpowiedzUsuń
 2. A możesz pokazać jak się robi autopublikacje?

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki za pomoc. Założyłam bloga. Teraz jeszcze czekam jak trzeba zrobić zakładki, jakoś nie mogę ich ogarnąć. Musze zobaczyć jak robi to profesjonalista. haha Szablon tez już zamówiony. Jak już wszystko będzie dobrze. To podam ci linka, mam nadzieję, że się skusisz do czytania. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń