niedziela, 13 lipca 2014

#4 - Wygląd cz. II

Oto część druga postu o wyglądzie bloga.
W poprzednim poście pokazałam wam jak ustawić szablon z bloggera oraz ściągnięty w internetu nagłówek. Teraz pokażę wam jak wgrać szablon pobrany z internetu.

Wykorzystam do zaprezentowania bloga z szablonami o nazwie Szablono Strefa

1. Wchodzimy na bloga, z którego chcemy pobrać szablon.
2. Wyszukujecie na blogu szablon jaki chcecie pobrać i klikacie ''Pobierz'', aby przejść do strony, z której można pobrać.
3. Po kliknięciu, przenosimy się na stronę gdzie szabloniarka wgrała szablon. Musimy nacisnąć ''Pobierz Plik''
4. Kiedy skończy się pobieranie, musicie odnaleźć plik na swoim komputerze (można go znaleźć w ''Pobrane'' na komputerze)
5. Pobrany folder z szablonem, przenosimy na pulpit.6. Otwórz folder.7. Wynieś na pulpit plik z napisem ''szablon'' tak samo jak wyniosłeś z ''Pobrane'' folder z szablonem [pkt. 5] 
* Plik z szablonem może nazywać się różnie, ale to co mamy wgrać na bloga musi mieć ikonkę przedstawiającą kartkę papieru z napisami i kulą ziemską.

8.  Teraz wchodzimy na bloga i na górnym pasku klikamy ''Projekt'', który przenosi nas automatycznie do zakładki ''Szablon''
9. Klikamy ''Utwórz/przywróć kopię zapasową''
10. Kiedy otworzy się nam takie okno, klikamy ''Wybierz plik'' i wgrywamy szablon11. Później klikamy ''Przekaż''12. Teraz możemy wyświetlić bloga i zobaczyć efekt końcowy:To szablon w formacie XML i takich chyba jest najwięcej. Są także w innych formatach i wgranie ich jest takie samo jak tu.
Tak jak wspomniałam w poprzednim poście to CAŁY SZABLON. Nagłówek to tylko ten obrazek na górze. Reszta została stworzona za pomocą różnych kodów, które łączy się może w jakimś programie... Nie wiem dokładnie, ponieważ nie wiem jak stworzyć szablon.
Nagłówek można stworzyć w programie takim jak Gimp czy Photoshop.
Nie pytajcie się mnie czy tworzę szablony, bo od razu odpowiem, że nie. Umiem stworzyć tylko jakiś nagłówek w Gimpie, ale to strasznie amatroskie i nieprofesjonalne.

Mam do was taką radę, że jeśli wgracie szablon to:
- nie zmieniajcie ustawień szerokości
- nie zmieniajcie kodów CSS (CSS to kody wyglądu szablonu)
- nie zmieniajcie układów kolumn
- możecie dodawać nowe gadżety i nic po za tym

Więc tak wgrywa się szablon, w razie pytań - piszcie!

Do następnego postu kochani i dziękuję za komentarze xx

3 komentarze:

 1. Mam zakwasy i nie mogę spać nanana więc przeglądam twojego bloga ,choć wszystko już wiem ,też masz Ney'a na tapecie -Neymarator łączmy się ^^ xD Trzeba znaleźć melodie ,żeby ładnie brzmiało xD

  OdpowiedzUsuń
 2. Można było to wytłumaczyć o wiele prościej, ale i tak plusy są za pomysłowość :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Starałam się jak najprościej, uwierz :)

   Usuń